Etimesgut
Getat

banner
banner

Cilt Hastalıkları

banner
banner
Cilt Hastalıkları
Cilt Hastalıkları

Sedef, Egzema, Rozasea, Zona, Atopik Dermatit, Akne, Ürtiker gibi cilt hastalıkları günümüzde hızla yayılmaktadır. Modern tıp teorisi, hastalıkları organ sınırında değerlendirdiği için her ne kadar bu hastalıkların altyapısında bazı organsal problemlerin yattığı bilinse de müdahale edilmemektedir. Genelde diğer kronik hastalıklarda olduğu gibi baskılayıcı ve lokal tedavilerin ötesine geçilememektedir.

Geleneksel tıpta özellikle cilt bedenin aynasıdır. Organlardaki kuruluk, nem, sıcaklık yada soğukluk beden yoluyla kendisini yansıtır. Bu alarm bulguları ile fonksiyonel olarak sorunlu olan organa yönelik tedaviler yapılır. Bitkisel tedavi (fitoterapi) baskılayıcı yada günü kurtarma tedavisi olmayıp, dengeleyici ve onarıcıdır.

Yine günümüzde en fazla göz ardı edilen konu, cilt hastalıklarında beslenmenin önemi olup, bizim tedavi sürecinde en fazla üzerinde durduğumuz konu budur. Bağırsaklar düzelmeden cilt düzelmez. Tıpkı kökler ve toprağı düzeltilmeden bitkinin canlanmayacağı gibi. İşte beslenme bağırsakların ve dolayısıyla bedenin onarılması için olmazsa olmaz bir temel yapıtaşıdır.

Cilt hastalıkları tedavi sürecinde beslenme ve fitoterapi yanısıra; ozon tedavisi, Hacamat tedavisi, magnetoterapi, akupunktur, sülük tedavisi gibi tamamlayıcı tedavilerle ilerliyoruz.

Hizmet verdiğimiz cilt hastalıkları:

- Sedef (Psoriyazis), Egzema, Atopik Egzema/dermatit, 

- Akne, Kronik yara ve iltihaplanmalar, Zona, 

- Selülit, lenfödem

- Liken planus

- Ürtiker, Alerjik cilt hastalıkları, Tavuk derisi görünümü

Lütfen muayene randevunuza; enabız bilgileriniz, varsa görüntüleme CD'leriniz, tahlilleriniz ile birlikte geliniz.

Şehir dışı hastalarımızın; doktorumuzun talebine göre 6-10 gün arası yakın lokasyonda tedavilerin sağlıklı yürütülebilmesi için konaklaması gerekmektedir.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon