Etimesgut
Getat

banner
banner

Dr. Atiye Yılmaz

banner
banner
Dr. Atiye Yılmaz

Dr. Atiye Yılmaz

Uşak’ta doğdum. İlk ve orta öğretimimi yine Uşak’ta tamamladım.

2003 yılında girdiğim üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım.

Üniversite hayatım boyunca yakından şahit olduğum onkolojik vakalar ve hastaya güler yüzle yaklaşıp ümit aşılamanın, hasta için ne kadar önemli olduğunu ve  hem mesleki hem manevi tatmini sağladığını fark ettim ve girdiğim ilk uzmanlık sınavında Radyasyon Onkolojisi bölümünü seçerek ve severek bitirdim.

Uzmanlık eğitimim boyunca hastaların iyileşme çabaları için başvurdukları bitkisel ve doğal tedaviler hep ilgimi çekti. Sonrasında çocuğumda yaşadığım kronik rahatsızlıkların ve sürekli ilaç tedavisi ile semptomatik rahatlamadan ziyade kalıcı çözümler  bulmak için geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına yöneldim.

Halen devam etmekte olduğum Fitoterapi doktora programı ve tamamladığım eğitimlerden Kupaterapi (Hacamat), Ozonterapi, Hirudoterapi (sülük tedavisi), Fitoterapi, Akupunktur, Tıbbi beslenme, Aromaterapi ile önüme tıp ve tedavi açısından farklı dünyalar açıldı desem mübalağa etmiş olmam.

Hastalıktan muzdarip insanlara ‘’başka tedavisi yok’’ demek yerine, vücudun muazzam yaratılmış iyileştirme gücünü, doğal yöntemlerle tetiklemeye çalışmanın gerçek hekimlik olduğunu düşünüyor ve Ankara Etimesgut’ta bu yolda çalışmalarımı devam ediyorum.

Özellikle ilgilendiğim rahatsızlıklar:

  • Onkolojik hastalıklar
  • Cilt rahatsızlıkları
  • Hormonal ve jinekolojik rahatsızlıklar
  • Kaygı bozuklukları
  • Otoimmün rahatsızlıklar

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon