Etimesgut
Getat

banner
banner

Dr. Bekir Tok

banner
banner
Dr. Bekir Tok

Dr. Bekir Tok

DR BEKİR TOK

2016 Yıldırım Beyazıt Ünversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

2017 yılında Ortopedi ihtisasına başlamış, ancak 4 ay sonra istifa ederek geleneksel tedaviler alanına yönelmiştir. Geleneksel ve Tamamlayıcı tıp alanında çeşitli kliniklerde eğitimlere katıldıktan ve belli bir süre çalıştıktan sonra 2019 yılında kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

Bundan önceki eğitim hayatında dünyevi anlamda başarılar elde etse de modern eğitim sistemindeki başarıların kıymeti olmadığını düşündüğü için özgeçmişinde bahsetmek istemez.

Sosyal medyadaki yazıları ve videoları genellikle hastalıkların sebepleri, yaklaşım şekli, modern tıp eleştirisi üzerine olmuş, kısa sürede birçok ailenin günlük sağlık yaşantısında değişimin öncülerinden olmaya çalışmıştır.

Tıbbın İfsadı isimli eseri 2022 Eylül ayında basıldı, 2 ay içinde 2. Baskıya ulaşmıştır. Okuma konusunda doktorun (bir kısmı) tembel takipçilerini hasretle beklemektedir.

Fitoterapi alanında 2019 yılında başladığı doktora süreci devam etmektedir, bu alanda çeşitli araştırmalara, çalışmalara ve ar-ge çalışmalarına hekim konseylerinde eşlik etmektedir.

Herhangi bir özel alan uzmanlığı yoktur. Yenidoğan döneminden ileri yaşlara kadar her hasta ile elinden geldiğince ilgilenmeye çalışır. Alan uzmanlığı, bütüncül yaklaşıma ters olduğu için benimsemediği bir yoldur.

Sanıldığı kadar iyi bir hekim olduğunu düşünmemektedir. Şifanın Allah’ın bir lütfu olduğunu düşünür, hastalıkların artmasının insanlığın maddi ve özellikle manevi yozlaşmasının kaynağı olduğunu hatırlatır. Bu her alandaki yozlaşmalara elinden geldiğince dikkat çekerek, hem bedenen hem de ruhen şifanın peşinde koşmaya teşvik eder.

Hastalarını yaklaşık 45 dk ayrıntılı bir şekilde muayene eder, beslenme ve yaşam tarzı ile ilgili eğitim sürecine öncülük eder, kimyasal baskılayıcı ilaçlardan ve gereksiz kullanımların önüne geçmeye çalışır.

Kronik hastalıkların tam şifası birkaç yıl gerektiren ve rehbere ihtiyaç duyulan bir süreç olduğu için bu yolda elinden geldiği kadar hastalarının şifa süreçlerine rehberlik etmeye çalışır. Her hastası iyileşir mi? Kim böyle bir şeyi iddia edebilir ki? Süreçte ne kadar güzellik katabilirse onu kar olarak görür.

31 yaşındadır, evli ve 3 çocuk babasıdır, Konya doğumludur. Ankara’da çalışmalarını sürdürüp, başka herhangi bir şehirde hizmet vermemektedir.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon