Etimesgut
Getat

banner
banner

IV Serum Tedavileri

banner
banner
IV Serum Tedavileri
IV Serum Tedavileri

İV Yüksek Doz C Vitamini Tedavisi

IV terapi vitamin ve mineral solüsyonlarının, serum yoluyla damardan vücuda verilmesidir. Vitamin minerallerin oral yolla alımı, hücrelere %20-30 gibi bir yarar sağlarken, IV terapi güçlü bir sevk ve emilim sağlayarak %100 ‘ e yakın bir etki oluşturmaktadır.

C vitamini (askorbik asit) vücutta kollajen sentezi, kolesterol metabolizması, karaciğer detoksifikasyon mekanizmaları ve sinyal molekülü sentezi gibi birçok fizyolojik döngüde yer alır. Eksikliği bağ doku hasarı, damar esnekliğinde azalmanın yanı sıra birçok hastalığın oluşması ve ilerlemesi ile ilişkilidir. Güçlü bir antioksidan vitamindir. Oral yolla alındığında ishal, karın ağrısı gibi nedenler ile yüksek dozlara çıkılamaz ve suda eriyen bir vitamin olduğu için fazlası atılır. Bu yüzden damar yoluyla direk kana verilerek çok daha etkili sonuç alınabilmektedir. Böbrek yetmezliği ve taş hikayesi olanlarda dikkatli uygulanmalıdır.

Yüksek doz C-Vitamini, bağışıklık güçlendirici etkisi ile her türlü bağışıklık sistemi hastalıklarında ve viral enfeksiyonlara yaygın şekilde kullanılmaktadır. Alerji, astım gibi rahatsızlıklarda olumlu etkileri görülmüştür.  Özellikle kanser hastalarında sitotoksik (hücre öldürücü) etkisi, kemoterapi ve radyoterapi etkinliğini artırması, metastaz (yayılım) riskini azaltması,  bulantı, ağrı, yorgunluk ve iştahsızlık gibi kemoterapi yan etkilerini azaltması ile yaşam kalitesini yükseltmek için önerilmektedir.

Faydalı olduğu rahatsızlıklar:

·             Bakteriyel ve viral enfeksiyonlar

·             Kronik yorgunluk

·             Kanser

·             Diabet

·             Bağışıklık düşüklüğü

·             Fibromiyalji

·             Romatizmal rahatsızlıklar

·             MS, ülseratif kolit gibi otoimmün rahatsızlıklar

İV Glutatyon Tedavisi

Glutatyon vücut tarafından üretilmekte olan temel antioksidandır. Sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için ihtiyaç duyulan önemli moleküllerdendir. Toksinleri, serbest radikalleri vücuttan uzaklaştırır, birçok kronik hastalığın temelinde olan inflamasyonu azaltır, bağırsak sağlığını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşlanma, kanser, kalp damar hastalıkları, bunama ve birçok kronik / dejeneratif hastalıkların oluşumu serbest radikallerin artışı önemli bir etkendir. Dolayısıyla glutatyon bu hastalıkların riskini azaltır. Antiinflamatuar etki ile de birtakım rahatsızlıklarda güvenle kullanılabilir.

Kullanılabileceği rahatsızlıklar:

·             Kronik yorgunluk

·             Fibromiyalji

·             Romatizmal hastalıklar

·             Nörolojik rahatsızlıklar: Parkinson, felç, ALS, MS, Alzheimer vb.

·             Kanser hastalarında tedavi sonrası destek olarak

·             Diyabet ve insülin direnci varlığında

·             Cilt hastalıkları

İV Demir Yüklemesi 

Demir, hemoglobin yapımında kullanılan vücudun temel ihtiyacı olan minerallerdendir . Hemoglobin vücutta oksijeni taşıyan moleküldür. Eksikliğinde birçok semptomun yanında kas gücünde, enerjide ve zihinsel işlevlerde sorunlar oluşur. Demir eksikliğine bağlı anemi (kansızlık), toplumda yaygın görülen bir durumdur. Tedavisinde ilk seçenek, oral demir preperatlarıdır ancak yaygın emilim bozukluğu ve bağırsaktaki florayı patojenler lehine bozması nedeniyle, damardan demir tedavisi kolay ve hızlı etkili bir alternatif olarak kullanılır.

Baş ağrısı, bulantı, ağız tadında değişiklik gibi hafif yan etkiler dışında bazı kişilerde ciddi alerjik etkiler oluşturması nedeniyle doktor kontrolünde uygulanması gereken bir tedavidir.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon