Etimesgut
Getat

banner
banner

Pressoterapi

banner
banner
Pressoterapi
Pressoterapi

Pressoterapi bir cihaz yardımı ile, belli bölgelere belli düzeylerde basınç uygulanarak yapılan, lenf drenajını artıran bir masaj yöntemidir. Sıklıkla ekstremitelerde (kol ve bacaklarda) kullanılır. Lenf damarları vücudun atık madde ve toksinleri taşıyan sistemidir. Bu damarların akışındaki yavaşlama ödem ve zararlı maddelerin dokularda birikerek, dokunun hasarlanmasına neden olur. Akım düzeldiğinde, dolaşım  düzenlenmiş ve dokunun tamir ve yenilenme özellikleri düzelmiş olur.

Pressoterapi uygulamasında, tüm bacağı yada kolu saran, özel bir takım vakum ve pompalar içeren bir tür giysi, cihaz yardımı ile  alttan yukarı doğru belli düzeylerde şişirilerek, basınç uygular. Bu sayede cildin altındaki kas, toplar damar ve lenf damarları etkilenir ve lenf dolaşımı hızlanmış olur. İşlem ortalama 20dk sürer ve öncesi ve sonrası hiçbir işlem gerektirmez. Bir yan etkisi yoktur hatta işlem sonrası masaj rahatlığı hissedilir.

Yüksek tansiyon ve osteoporoz (kemik erimesi) hastalarında dikkatli kullanılmalı bunun haricinde tedavi yada masaj amaçlı herkeste kullanılabilir. Özellikle varis, ödem, bacaklarda dolaşım bozukluğu ve venöz yetmezlik olan kişilerde yaygın kullanılır.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon