Etimesgut
Getat

banner
banner

Romatizmal Hastalıklar

banner
banner
Romatizmal Hastalıklar
Romatizmal Hastalıklar

Romatoid Artrit, Sistemik Lupus Eritamatozis, Sjogren Sendromu, Fibromiyalji, Ankilozan Spondilit gibi Romatizmal Kas İskelet sistemi hastalıklarının isimlerini her geçen gün daha fazla duyuyorsunuz.

Romatizmal hastalıklar çağımızın vebbası haline  gelmiştir. Yyakın çevremizde eklem ağrıları olan, sabah tutuklukları olan ve romatizma teşhisi alan hastaların sayısının günden güne artmakta olduğunaa her gün şahitlik etmekteyiz.

Modern batı tıbbı, diğer birçok kronik hastalıkta olduğu gibi, romatizmal hastalıklarda da sebeplerden çok sonuçları baskılama stratejisi üzerine tedavi anlayışında ısrar ettiği için, romatizma hastaları her zaman alternatif çareler aramıştır.

Romatizmal hastalıkların kökeninde, bağırsak zaafiyeti, karaciğer toksisitesi, beden toksisitesi ve bağışıklık sisteminin dengesiz çalışması vardır. Geleneksel tıp teorisine göre de vücutta nem ve soğukluk artmıştır. Bu sebepler ile ilgili alınacak önlemler ve yapılacak tedaviler, bu hastalık grubunun çözümü için olmazsa olmazdır.

Romatizmal hastalıkların tedavisinde öncelikle diyetisyenimizin kontrolünde ciddi bir beslenme düzenlenmesi ve takibi yapıyoruz. Geçirgen bağırsak sendromunun düzelmesi, bedenin iyileşmesine fırsat verilmesi, karaciğerin toksisitesinin azalması için bu olmazsa olmazdır.

Bununla birlikte fitoterapi (bitkisel tedavi), Ozon tedavisi, Hacamat tedavisi, magnetoterapi, SIS tedavisi, akupunktur, sülük tedavisi gibi tamamlayıcı tedavilerle ilerliyoruz.

Romatizmal hastalıklara merkezimizde tüm doktorlarımız bakmaktadır.

Hizmet verdiğimiz Romatizmal hastalıklar listesi:

- Ülseratif kolit, Crohn, Çölyak

- FMF (Ailevi Akdeniz Ateşi), Behçet

- Romatoid Artrit (İltihaplı Eklem Romatizması), Ankilozan Spondilit (Omurga Romatizması), 

- Sjögren, Skleroderma, Mix Bağ Doku Romatizması

- Hashimato Tiroiditi, Graves, Subakut Tiroidit

- Myastenia Graves, MS (Multiple Skleroz)

- Vaskülit Çeşitleri (Damar romatizması)

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon